Najbardziej na świecie lubię wymyślać nowe rzeczy i pomagać innym rozwijać ich marzenia i biznesy. Wytrwałość, konsekwencja i pasja te trzy cechy spowodowały, że mogę robić to, co kocham – Tworzyć. Po co tworzę Przedsiębiorczego Architekta ? Wierzę, że mogę choć trochę zmienić otoczenie architektów i projektantów wnętrz na lepsze. Razem możemy więcej.

Nazywam się Agnieszka Pasieka-Adamek. Jestem projektantką wnętrz, artystką i autorką książek. Od młodzieńczych lat balansowałam pomiędzy światem tzw. artystycznych dusz a ludźmi twardo stąpającymi po ziemi. Brak przynależności do jednej z grup powodowała, że narażałam się na krytykę i  niezrozumienie. Dzięki temu nauczyłam się walczyć o swoje zdanie, nie ulegać wpływom innych, a błędy i porażki zamieniać na sukces.

Zanim zostałam projektantką wnętrz, przez 13 lat uczyłam się malarstwa, rysunku, fotografii i innych sztuk pięknych. Ponieważ ciągle było mi mało, studiowałam na różnych uczelniach i w różnych krajach. Najpierw była  Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu, potem ASP w Gdańsku, a następnie UDK w Berlinie.

Aby opłacić swoje narzędzia do pracy jak komputer, aparat czy farby pojechałam w podróż do USA i Anglii. W tamtych czasach nie było ta takie proste i oczywiste jak teraz. Pierwsze lekcje przedsiębiorczości zdobyłam w USA, choć nie miałam jeszcze o tym pojęcia. Zmieniłam  myślenie z typowo polskiego „jest ciężko”  na  „można wszystko, jeśli się naprawdę tego pragnie”.  W Anglii z kolei zrozumiałam, że nigdy, ale to przenigdy nie będę robić tego, czego nie lubię i dla nikogo nie będę już pracować. Jak się domyślacie, na ASP nie ma lekcji biznesu, o zarabianiu pieniędzy nie wspominając.

Pod koniec piątego roku wzięłam udział w konkursie na biznesplan w Akademickich Inkubatorach i założyłam firmę, którą prowadzę do dziś. Znajomi i rodzina nie życzyła mi źle, ale widać było obawy, i troskę czy sobie poradzę. Jak ja w ogóle mam zamiar to robić i za co ……….i tak się zaczęło, a jak się już zaczęło, to trwa do dziś.

Otwierając swój pierwszy biznes, czułam się jak mała rybka rzucona na pożarcie rekinom. Nie miałam pojęcia o księgowości, podatkach i marketingu. Pamiętam, jak dostałam pierwsze duże zlecenie od firmy Unilever. Budowali właśnie szóste centrum na Europę i poprosili kilka firm o stworzenie koncepcji na projekt wnętrz. Nasz projekt okazał się bardzo ciekawy i udało się podpisać umowę. Otwarcie wyglądało jak sylwester w Nowym Yorku.  Stałam w oknie i patrzyłam na rozświetlone od fajerwerków niebo.  To było niesamowite uczucie stanąć obok właścicieli największych marek na świecie i popijać z nimi kawę.

Od 15 lat prowadzę autorskie Studio Projektowania Wnętrz Atoato. Jestem autorką książki ,,Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać”. Od 2019 prowadzę zamkniętą grupę dla architektów wnętrz Przedsiębiorczy Architekt ,  w której wspieram projektantów wnętrz. Nagrałam ponad 180 materiałów wideo, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Od 2017 roku prowadzę darmowy cykl na YouTube Kurs na wnętrze, pokazuje w nim  jak urządzać wnętrza i mieszkać pięknie. Tworze tez kursy online i piszę e-booki, głównie dla projektantów wnętrz, którzy chcą pracować efektywniej, więcej zarabiać i mieć satysfakcję z pracy. Więcej na ten temat znajdziesz na https://agnieszkapasiekaadamek.com/.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, członkiem Klastra Akademii Architekta, finalistką Programy Szkoły Milionerów Innowatorzy (jedyna z wielkopolski) brałam udział w ponad 200 godzinach z coachingu, mentoringu, warsztatów i szkoleń, brokeringu finansowego. Nasza firma otrzymała  certyfikat innowacyjności wydany przez Politechnikę Poznańską.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial