Nazywam się Agnieszka Pasieka-Adamek

Nazywam się Agnieszka Pasieka-Adamek

 

Najbardziej na świecie lubię wymyślać nowe rzeczy i pomagać innym rozwijać ich marzenia i biznesy. Wytrwałość, konsekwencja i pasja – te trzy cechy spowodowały, że mogę robić to, co kocham – tworzyć.

Po co tworzę Przedsiębiorczego Architekta ?

Wierzę, że mogę choć trochę zmienić otoczenie architektów i projektantów wnętrz na lepsze. Marzyłam, żeby móc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Razem możemy więcej.

Kim jestem?

Od 17 lat jestem właścicielką Studia Projektowego Atoato, autorką książki „Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać” oraz kilkudziesięciu kursów online, e-booków i materiałów dla architektów wnętrz.  Pomagam projektantom tworzyć lepsze projekty, bez błędów, niepotrzebnego stresu, dzięki czemu zyskują czas i mogą więcej zarabiać.

Praca projektanta wnętrz – moja historia

 

Od młodzieńczych lat balansowałam pomiędzy światem tzw. artystycznych dusz a ludźmi twardo stąpającymi po ziemi. Brak przynależności do jednej z grup powodowała, że narażałam się na krytykę i  niezrozumienie. Dzięki temu nauczyłam się walczyć o swoje zdanie, nie ulegać wpływom innych, a błędy i porażki zamieniać na sukces.

Zanim zostałam projektantką wnętrz, przez 13 lat uczyłam się malarstwa, rysunku, fotografii i innych sztuk pięknych. Ponieważ ciągle było mi mało, studiowałam na różnych uczelniach i w różnych krajach. Najpierw była  Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu, potem ASP w Gdańsku, a następnie UDK w Berlinie.

Aby opłacić swoje narzędzia do pracy – jak komputer, aparat czy farby – pojechałam w podróż do USA i Anglii. W tamtych czasach nie było to takie proste i oczywiste, jak jest teraz. Pierwsze lekcje przedsiębiorczości zdobyłam w USA, choć nie miałam jeszcze o tym pojęcia.

 

Zmieniłam  myślenie z typowo polskiego „jest ciężko”  na  „można wszystko, jeśli się naprawdę tego pragnie”.

 

W Anglii z kolei zrozumiałam, że nigdy, ale to przenigdy, nie będę robić tego, czego nie lubię i dla nikogo nie będę już pracować. Jak się domyślacie, na ASP nie ma lekcji biznesu, o zarabianiu pieniędzy nie wspominając. Pod koniec piątego roku studiów wzięłam udział w konkursie na biznesplan w Akademickich Inkubatorach i założyłam firmę, którą prowadzę do dziś. Znajomi i rodzina nie życzyła mi źle, ale widać było obawy i troskę, czy sobie poradzę. Jak ja w ogóle mam zamiar to robić i za co?

 

Tak się zaczęła moja przygoda z prowadzeniem własnego studia i projektowaniem wnętrz – trwa do dziś. Od ponad 15 lat.

 

Otwierając swój pierwszy biznes, czułam się jak mała rybka rzucona na pożarcie rekinom. Nie miałam pojęcia o księgowości, podatkach i marketingu. Pamiętam, jak dostałam pierwsze duże zlecenie od firmy Unilever. Budowali właśnie szóste centrum na Europę i poprosili kilka firm o stworzenie koncepcji na projekt wnętrz. Nasz projekt okazał się bardzo ciekawy i udało się podpisać umowę. Otwarcie wyglądało jak sylwester w Nowym Yorku.  Stałam w oknie i patrzyłam na rozświetlone od fajerwerków niebo.  To było niesamowite uczucie stanąć obok właścicieli największych marek na świecie i popijać z nimi kawę.

 

Pewnego dnia, kiedy już moje działania nabierały rozpędu, nabrałam doświadczenia i obalałam schematy projektowania wnętrz „tak jak wszyscy”, zamarzyłam o tym, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Pokazuję zawód architekta wnętrz od podszewki

 

Razem z moim zespołem opracowujemy bezpłatne materiały dla architektów wnętrz. Tworzę także kursy online i piszę e-booki, głównie dla projektantów wnętrz, którzy chcą pracować efektywniej, więcej zarabiać i mieć satysfakcję z pracy. Więcej na ten temat znajdziesz na agnieszkapasiekaadamek.com. Założyłam również Akademię Przedsiębiorczego Architekta.

Od 2019 r. prowadzę zamkniętą grupę dla architektów wnętrz Przedsiębiorczy Architekt ,  w której wspieram projektantów wnętrz. Nagrałam ponad 200 materiałów wideo, w których dzielę się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Od 2017 roku prowadzę darmowy cykl na YouTube Kurs na wnętrze. Pokazuję w nim  jak urządzać wnętrza i pięknie mieszkać.

bezpłatne treści

i

artykuły

wideo

podcast

w

webinary

książki, e-booki

Wiedza z zakresu aranżacji wnętrz i prowadzenia studia projektowego.

l

szablony, checklisty

Usprawnisz swoją pracę i unikniesz błędów projektowych.

kursy online

Rozwiniesz studio i ulepszysz kompetencje projektowe.

 

 

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, członkiem Klastra Akademii Architekta, finalistką Programu Szkoły Milionerów Innowatorzy (jedyna z wielkopolski), brałam udział w ponad 200 godzinach z coachingu, mentoringu, warsztatów i szkoleń, brokeringu finansowego. Nasza firma otrzymała  certyfikat innowacyjności, wydany przez Politechnikę Poznańską.

Wierzę, że możemy wiele, jeśli tylko uwierzymy w siebie i odważymy się na zmiany oraz spełnianie swoich marzeń. Ja bardzo chętnie pomogę Ci w tym, aby Twoje studio projektowe wspierało Cię w ich realizacji, a nie było kłodą pod nogami.

Zapraszam Cię do wspólnej przygody.

rozwijaj kompetencje
dołącz już dziś!

Zapraszam do zamkniętej grupy Przedsiębiorczy Architekt na FB. Pokazuję zawód projektanta wnętrz od podszewki, omawiam jak rozwijać swoje umiejętności oraz firmę projektową i wymieniamy się swoim doświadczeniem.

Narzędziownik Architekta

To jedyny taki w Polsce, bezpłatny newsletter dla projektantów wnętrz! Nowinki z branży, praktyczne wskazówki, przydatne narzędzia i wiele więcej. Możesz podnieść swoje kompetencje i  rozwinąć pracownię projektową.

Klaudia Dawidowska

Chciałam Ci bardzo podziękować za dosłownie WSZYSTKO – grupę na Fb, Narzędziownik Architekta, kanał na YouTube, stronę www, liczne materiały do pobrania za darmo. […] Jestem naprawdę pod wrażeniem ilości darmowej i merytorycznej wiedzy jaką udostępniasz. Kolejne zakupy rozwojowe wiem, że będą już tylko od Ciebie. Ja jestem na początku swojej projektowej drogi. Uświadomiłaś mi masę błędów. […] Zrobiłam dzięki Tobie szablon maili, oferty. Pracuję także nad briefem […]. A co najważniejsze wiem, dzięki Tobie, że muszę zacząć w końcu pisać jednoznaczne komunikaty do klienta idealnego (w końcu sobie powiedziałam kto to), a nie pisać do wszystkich. Wiem już też, że moje projekty, komunikacja i ceny nie mają podobać się wszystkim. Bardzo dziękuję za wszystko!

Oliwia Jasicka

Dziękuję Ci ogromnie za materiały i wiedzę jaką przekazujesz. Nikt mnie tak nie motywuje jak Ty. […] Kupiłam Twoja książkę ,,Od inspiracji do aranżacji” a dzisiaj jestem w Akademii Przedsiębiorczego Architekta VIP. W nowym roku pragnę ruszyć z własną działalnością. Jestem po urlopie macierzyńskim i jeszcze staram się to wszystko zorganizować. Mam nadzieję, że mi się to uda. Na studiach ktoś bardzo się na mnie uwziął i podcinał skrzydła, a ja dałam sobie wmówić, że się do tego nie nadaje. Dzięki Twoim kursom odzyskuje pewność siebie o tego, że sobie poradzę. Długa i stresująca droga przede mną, ale dam z siebie wszystko. Bardzo Ci dziękuję! 

Karolina Rachwał

Z zawodu jestem architektką, ale od niedawna próbuję przebranżowić się na architekturę wnętrz. Przez długi czas szukałam konkretnej wiedzy na temat projektowania wnętrz i nie mogłam znaleźć ściśle technicznej pomocy. Cieszę się że w końcu natrafiłam na Twoją stronę! Twoje kursy online oraz newsletter są bardzo pomocne w mojej ścieżce rozwoju. Przymierzam się do zakupu kursu dotyczącego projektowania mebli. Dzięki że stworzyłaś tę platformę! ❤️

Iza Kowoll

Wreszcie znalazłam czas na przerobienie materiału w Akademii, robię to powoli, stopniowo i JESTEM ZACHWYCONA !!! Nie spodziewałam się takiego ogromu merytorycznej wiedzy!!! Wszystko tłumaczysz bardzo prostym i przystępnym językiem.

Dziękuję za wszystko !!! JESTEŚ MEGA !!!

Dzięki Tobie i Twojej Akademii jestem coraz bliższa podjęcia życiowej decyzji o zmianie pracy! Ściskam Cię mocno !!!

Kasia

Meritum wiedzy praktyka podany w bardzo przystępny sposób. Ogrom praktycznych informacji dla początkujących jak i dla tych, którzy chcą sobie przyswoić nowe lub się doszkolić. Fantastycznie, że wszystko mogę przerobić w zaciszu domowym kiedy mam na to czas i wielokrotnie wracać do potrzebnych mi materiałów. Polecam serdecznie bo to bardzo dobra inwestycja 🙂

Nela Just-Wincencik

Poczułam, że popełniłam duży błąd, który teraz skutkuje – przestałam się zajmować swoją firmą, robiłam tylko projekty. Myślałam, że przecież o to chodzi, że klienci sami przyjdą z polecenia. Od czasu, gdy przystąpiłam do Akademii, zaczęłam to zauważać i faktycznie działać w kierunku rozwoju firmy. […] większa dyscyplina przy projektach, mniejsze przepalanie czasu, większa świadomość i spokój w prowadzeniu projektu. Godzę ze sobą prowadzenie projektów, rozwój osobisty i firmy oraz życie osobiste. To jest chyba mój największy sukces. W ciągu tygodnia pracuję, a w weekend całkowicie odpoczywam od komputera 🙂

Kamila Daszyńska

Kursy Agnieszki są wspaniałe, pełne konkretnych informacji i materiałów. Bardzo odpowiada mi możliwość powrotu do treści w dowolnym momencie, czy to na komputerze czy telefonie. Dzięki tym szkoleniom mam więcej pewności siebie jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, wiem gdzie szukać, na co zwrócić uwagę. Nauczyłam się, że nie ma znaczenia na jakim programie pracuję ale ważna jest czytelność i spójność dokumentacji. Widzę, że przerabiając zwłaszcza kurs z dokumentacji i błędów projektowych można sobie zaoszczędzić mnóstwo stresu. Udział w Akademii to była dla mnie najlepsza inwestycja ?

Kasia

Agnieszko! Na wstępie dziękuję, że jesteś, tzn. za to, że tak pięknie dzielisz się swoją wiedzą. […]  Na brak klientów nie narzekamy, ale czasem ciężko odnaleźć się w tym naszym nowym świecie. Cieszę się, że do Ciebie trafiłam, bo już po tych kilku pierwszych własnych realizacjach jestem w stanie zweryfikować, że mówisz prawdziwe i przydatne rzeczy. Dlatego zapisuję się na 100% na Twoje lipcowe szkolenie, czytam o Twojej książce i napawam się dobrem płynącym z Twojego FB (jesteś towarzyszką moich podróży. Postaram się być aktywna na Twoim koncie (o ile dwójka moich szkrabów mi na to pozwoli) i nadrobić wszystkie live’y. […] Tymczasem już nie mogę się doczekać kolejnej dawki wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.

Ala Rosłan

Przede wszystkim cenię Agnieszkę za otwartość na ludzi w tym, co robi ❤️Uczestniczyłam w kursie o błędach projektowych, do tego eBook o 150 błędach- skarbnica wiedzy o wpadkach, których teraz mogę po prostu uniknąć 👍Korzystam już z części narzędzi, o których mówi Agnieszka (części, bo nie nadążam, tak dużo tego jest!). W ten sposób stworzyłam sobie ankietę dla klienta czy ofertę – już widzę, że o niebo lepsze od tego, co miałam. Poszłam nawet krok dalej, bo przy pomocy tych narzędzi przygotowuję klientowi propozycję wyposażenia. Wygoda, z jaką się z niej korzysta, jest po prostu…wciągająca 🙃 Zdecydowałam się na wykupienie rocznego dostępu do Akademii Przedsiębiorczego Architekta i najlepszą rekomendacją niech będzie to, że na każdy nowy kurs, który się w niej pojawia, cieszę się jak dziecko😍😍😍

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial