Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2021


Ile pracuje projektant wnętrz?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pracuje projektant wnętrz? Czy wiesz, jak czas pracy przekłada się na zarobki architekta? Czy wiesz jak to policzyć?

A może sam zmagasz się z tym problemem? Chciałbyś mniej pracować i więcej zarabiać? Koniecznie przeczytaj do końca, bo mam dla Ciebie darmowy szablon, który możesz wykorzystać w swojej pracy i podnieść swoje zarobki jako architekta.

Projektowanie wnętrz to twoja pasja. Możesz godzinami robić wizualizacje, wybierać produkty, jeździć po sklepach a Ikea czy Castorama to prawie twój drugi dom?

Pracujesz od rana do nocy, mijają tygodnie, miesiące, a potem lata i nagle okazuje się, że to, co kiedyś było super przyjemnością, teraz jest przykrym obowiązkiem. Zachodzisz w głowę dlaczego? Myślisz sobie, gdzie popełniłem błąd? Ogrom pracy przytłacza cię, a wynagrodzenie pozostawia wiele do życzenia.

Zaczynasz sobie zdawać sprawę, że coś jest nie tak. Przychodzą ci do głowy myśli z cyklu, a może ja nie powinienem tego robić? Może to jednak nie jest moje powołanie? Może powinienem zająć się czymś innym? Bardzo szybko przechodzisz ze stanu euforii do negatywnego myślenia i surowej samooceny.

Być może oskarżasz sytuację na rynku, szkołę, do której chodziłeś, kursy, jakie zrobiłeś lub klientów, którzy sami nie wiedzą, czego chcą lub ci nie płacą. A może czas na zmiany? Zmiany, które zaczną się od zmiany twojego myślenia o swojej pracy. Jeśli Ty sam nie będziesz szanował swojego czasu pracy, to kto zrobi to za ciebie?

Mam dla ciebie świetne rozwiązanie, które odmieniło życie moje i wielu projektantów wnętrz. Wbrew pozorom nie jest to żadna tajemna wiedza. Musisz zacząć mierzyć swój czas, swoje postępy, zacząć je dokumentować i planować. Te 4 elementy są gwarantem zmian na lepsze.

Mierz swój czas – architekt wnętrz musi to robić!

Jeśli pracujesz jako architekt wnętrz, to z pewnością musisz wiedzieć, jak zarządzać swoim czasem. Musisz nauczyć się też mierzyć czas poświęcony konkretnemu projektowi, bo tylko dzięki temu będziesz wiedzieć, że Twoje zarobki architekta są na odpowiednim poziomie.

Dużo osób czuje opory przed dodaniem do listy swoich zadań jeszcze planera etapów projektowania wnętrz, ale to właśnie dzięki niemu zaczniesz uświadamiać sobie, ile tak naprawdę czasu potrzebujesz na dany etap projektowy.

tekst alternatywny

Ile godzin zabiera ci każdy kontakt z klientem i czy rzeczywiście dokumentacja techniczna to tylko 5 dni roboczych po 8 h każdy. Wyniki Cię zaskoczą. Co więcej, dzięki analizie będziesz dostrzegał, jak dany etap się skraca lub wydłuża i będziesz mógł świadomie go optymalizować.

Co zyskasz? Czas i pieniądze, bo zamiast robić coś dwie godziny, zrobisz to samo w pół i a zarobisz tyle, ile w dwie godziny. Dzięki temu w końcu zobaczysz, że faktycznie zarobki architekta, o których czytałeś w sieci, są możliwe do osiągnięcia. Jeśli chcesz spróbować, pobierz mój szablon planowania całego procesu projektowego zrobiony w programie Canva. Program Canva możesz mieć za darmo. W narzędziu, które daję, jest sporo możliwości, dlatego warto się zapisać i pobrać go.

Pod tym linkiem znajdziecie:

Zapis webinaru 10 największych błędów podczas aranżacji wnętrz oraz

  • Najczęstsze błędy – Pdf do pobrania
  • Streszczenie książki ,,Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać”.
  • Szablon planowania całego procesu projektowego.
  • 50 zł zniżki na mojego e-booka 10 największych błędów podczas tworzenia dokumentacji technicznej
architektura wnętrz zarobki

Sprawdzaj postępy w projektowaniu wnętrz

Drugim krokiem jest mierzenie postępów. Dobrze by było, jakbyś zapisywał sobie czas, jaki poświęcasz na każdą czynność związaną z projektowaniem wnętrz. zarówno na robienie wizualizacji, jak i samo przygotowanie ich do procesu renderingu.

Zapisz sobie, ile czasu poświęcasz na rozmowę z klientem ile na odpisywanie mu na maile A ile po skończonym i oddanym projekcie.

Jak długo jedziesz na budowę, jeżeli masz nadzór autorski. Ile godzin spędzasz na każdej inwestycji. Ile zajmuje ci pierwszy proces projektowy, a ile poprawki? Szablon, który przygotowałam, na pewno ci to ułatwi. Będziesz go mógł edytować u siebie w programie Canva, ale też możesz go wydrukować i potraktować jako fiszki.

Dzięki temu poustawiasz sobie kolejność poszczególnych etapów swojego procesu projektowego. Przy każdym kolejnym projekcie będziesz wiedział, czy czas wykonywania działań się zwiększa, czy zmniejsza? Z doświadczenia wiem, że kontrolując czas swojej pracy i poszczególnych zadań projektowanie jest szybsze.

Dokumentacja zmian

Kolejny krok to zapisywanie tego, co robisz, czyli małych sukcesów i postępów w procesie projektowym. Może to być zapisywanie czasu, który się zmniejsza przy każdym procesie projektowym. Dzięki temu wiesz, że zarabiasz więcej.

Efektem może też być skrócenie pierwszego etapu projektowego – dzięki świetnej analizie potrzeb klienta, o której sporo mówię w moim Kursie o procesie projektowym oraz na mojej zamkniętej grupie FB Przedsiębiorczy Architekt.

Kolejnym pozytywnym efektem jest kontent, który możecie pokazać swoim potencjalnym klientom. Dokumentując swoją pracę i pokazując ją w social mediach, budujecie pozytywny wizerunek swojej marki oraz tego, w jakich obszarach działacie.

Jak wygląda wasz proces projektowania wnętrz. Klienci będą mogli się przekonać, czy warto powierzyć wam swoje wnętrze i co tak naprawdę otrzymają na każdym etapie współpracy.

zarobki architektów
https://www.instagram.com/studioatoato/

Projektowanie wnętrz – planowanie procesu

Planowanie działań Projektowych to jeden z najważniejszych etapów we współpracy z klientem w procesie projektowania wnętrz. Dzięki niemu nie będziesz musiał siedzieć od rana do nocy i tworzyć projektów, lecz zaczniesz zgodnie z planem realizować poszczególne etapy projektowe.

Do planowania możesz wykorzystać darmowy kalendarz Google i do każdego projektu utworzyć osobny plan działań w innym kolorze. Aby to zrobić najlepiej zacząć od mojego szablonu procesu projektowego, abyś zdefiniował, ile części ma każdy Twój projekt wnętrz.

Wiem, że na początku będzie to trudne, ponieważ nie masz doświadczenia i nie wiesz ile czasu potrzebujesz na każde zadanie. Jednak z każdym kolejnym projektem ta sytuacja będzie się zmieniać.

Drugim krokiem będzie wpisanie w poszczególne pola szablonu szacowanego czasu, jaki planujesz przeznaczyć na dany etap projektu wnętrz np. 1h/10h/13h. Taki plan możesz ustawić sobie jak tło na pulpicie lub wydrukować do każdego projektu z osobna.

Jeśli ten temat Cię interesuje i chciałbyś wiedzieć jak przeprowadzić cały proces projektowy z głową i oszczędzając sporo czasu, to zapisz się na listę oczekujących na kurs i pobierz checkliste do sprawdzenia, jak u Ciebie wygląda Proces projektowania wnętrz od środka.

Czy wiesz, że możesz tworzyć swoje projekty wnętrz szybciej, dokładniej? 

Ta checklista pomoże Ci: 


1:
 Zrobić darmowy audyt swojej strony i social mediów? 

2: Sprawdzić, czy masz zastosowane w swoich działaniach  3 najważniejsze procesy? 

3: Usprawnić proces projektowy.

projektant wnętrz zarobki
kurs projektowania wnętrz online
tekst alternatywny
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial