Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024


Przeczytaj inspirującą historię Sylwii Adamczyk, Kursantki Akademii Przedsiębiorczego Architekta VIP. Zobacz, jak w 12 miesięcy można rozwinąć biznes projektowy, zyskać klientów na pół roku do przodu i skutecznie działać w branży projektowania wnętrz!

biznes projektowy z sukcesem - kolejka klientów na pół roku do przodu

Jaka była Twoja historia przed dołączeniem do Akademii Przedsiębiorczego Architekta?

Studiowałam Architekturę Krajobrazu na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie uzyskałam tytuł mgr inż. Architektury Krajobrazu. Pracowałam 1,5 roku w swoim zawodzie, ale zawsze czułam, że projektowanie wnętrz jest moją prawdziwą pasją i czułam, że muszę zrobić w końcu jakiś krok, aby podążać za swoimi marzeniami.

Zdecydowałam, że poszukam pracy gdzieś, gdzie będę mogła być bliżej projektowania wnętrz i będę uczyć się tego zawodu. Okazało się, że w jednym z sieciowych salonów mebli premium trwa rekrutacja na stanowisko projektanta wnętrz i zdecydowałam się złożyć swoje CV. 

 case-study-biznes-projektowy-Sylwia-Adamczyk

Zaproszono mnie na pierwszy etap rekrutacji, który przeszłam. Na drugim etapie konkurowałam z osobami, które były już w branży jakiś czas, jednak ku mojemu zaskoczeniu to ja zostałam przyjęta. Była połowa lipca, a pracę w salonie meblowym miałam zacząć w sierpniu. W dotychczasowej pracy złożyłam wypowiedzenie i wykorzystywałam swoje dni urlopu.

Tak się złożyło, że w tym samym czasie, w Krakowskich Szkołach Artystyczny ogłosili zapisy na kilkudniowy kurs projektowania wnętrz.

Pomyślałam, że to idealny moment, aby wdrożyć się w temat przed rozpoczęciem pracy jako projektant wnętrz. Kurs okazał się na tyle inspirujący, że postanowiłam zapisać się do dwuletniej Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. Mieszkałam i pracowałam w Rzeszowie, co drugi weekend spędzałam na uczelni w Krakowie.

To był bardzo intensywny czas, jednak z każdego zjazdu wracałam z głową pełną pomysłów i pozytywną energią. 

Po roku szkoły i doświadczenia na stanowisku projektanta wnętrz postanowiłam zaryzykować i otworzyłam swoją firmę PLANTA DESIGN. Nie było łatwo pogodzić pracę na etacie, szkołę i rozwijanie swojej firmy, ale było warto. Z czasem zaczęło pojawiać się u mnie coraz więcej klientów, głównie z polecenia. Chciałam zadbać o to, aby każdy czuł się zaopiekowany i obsłużony w odpowiedni oraz profesjonalny sposób. 

tekst alternatywny

Sylwia Adamczyk projektant wnętrz
Planta Design Brandboard

Jak trafiłaś na Przedsiębiorczego Architekta i Akademię?

Szukałam informacji, chciałam się rozwijać. Kupiłam książkę „Od inspiracji do aranżacji, czyli jak pięknie mieszkać”, którą pochłonęłam praktycznie na raz. Kolejny był e-book o projektowaniu kuchni. Dalej było mi mało 😀 Obserwowałam grupę, fanpage, stronę i tym sposobem trafiłam na Akademię Przedsiębiorczego Architekta.

Kiedy dołączyłaś do Akademii? Jak rozwinął się Twój biznes projektowy od tamtego czasu? Dołączyłam do 12 tygodniowego wyzwania i przerabiałam po kolei wszystkie materiały.  Wtedy zobaczyłam, że są nabory do Akademii. To był maj 2021 – 3. edycja Akademii. Czułam, że to będzie dobra decyzja, aby podszkolić swoje umiejętności i rozwinąć firmę. Przerabiałam kursy, wyciągałam wnioski.


Miałam coraz więcej zadowolonych klientów, którzy mnie polecali i nie wyrabiałam się już z projektami. Dodało mi to na tyle wiary w siebie i własne umiejętności, że zrobiłam odważny krok i zrezygnowałam z pracy na etacie.

Od września zeszłego roku, jestem już tylko panią swojego losu. Nadrabiam zaległości związane z rozwojem firmy. Niezbędna do tego była wiedza z Akademii. Dzięki niej stworzyłam solidny plan działania. 

Sylwia Adamczyk case study

Przygotowałam szablony oferty, dzięki czemu nie muszę tracić czasu za każdym razem, kiedy odezwie się do mnie nowy klient. Przygotowałam także profesjonalną umowę i formularz z pytaniami do projektu, wiem jak tworzyć wytyczne projektowe i sporządzać kosztorysy. 

Nauczyłam się jak promować swoje projekty na Instagramie i Facebooku, dzięki czemu rozwinęłam swoje media społecznościowe i zaczęli do mnie przychodzić klienci, którzy właśnie tam widzieli moje prace. Zmobilizowałam się i zleciłam stworzenie profesjonalnej strony internetowej, która jest moją wizytówką. 

Mam także bloga, który w dużym stopniu przyczynia się do pozycjonowanie mojej strony w wyszukiwarkach i opisuje w nim kulisy swojej pracy. Dzięki kursom nauczyłam się jak planować swój czas pracy i jak rozpisywać swoje zadania w kalendarzu. 

Mam większą świadomość ile czasu potrzebuję na dane zadanie, dzięki czemu lepiej potrafię wycenić swoją pracę. 

W końcu przestał towarzyszyć mi chaos. Dziś już mogę powiedzieć, że ostatni rok był dla mnie niesamowicie satysfakcjonujący, ze względu na ogromną wiedzę, jaką zdobyłam dzięki Akademii i niezastąpionej Agnieszce. 

jak rozwinąć biznes projektowy

Rozwinęłam swój biznes projektowy do tego stopnia, że mam podpisane umowy na pół roku do przodu. Nie martwię się o to co będzie, jak skończę dany projekt, bo wiem, że w kolejce czeka już kilka kolejnych. 

Dostaje ciekawe propozycje współpracy, jak np. obecny projekt restauracji w luksusowym kompleksie domków w Bieszczadach. Dostałam także propozycję, aby prowadzić kurs projektowy w jednej z Rzeszowskich szkół dla dorosłych. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, ale jestem przeszczęśliwa, że podjęłam decyzję o dołączeniu do Akademii. 

Polecam każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z projektowaniem i rozwojem własnej firmy lub prowadzi ją już jakiś czas, ale chce udoskonalić swoje usługi i sprawić, aby życie stało się łatwiejsze 🙂 

Chcesz rozwinąć biznes projektowy? 

Zapisz się na listę zainteresowanych kolejną edycją Akademii Przedsiębiorczego Architekta.

Jakie miałaś obawy przed dołączeniem do Akademii?

Największą moją obawą było to, że nie będę mieć czasu na przerobienie wszystkich kursów. Jednak szybko okazało się, że wiele rzeczy w mojej firmie wymaga dopracowania, co niezwykle mnie frustrowało i chęć ich zmiany zmotywowała mnie do działania. Przerabiałam kursy, które na bieżąco były mi potrzebne. Dzięki temu od razu wdrażałam je w życie i przechodziłam do kolejnych szkoleń.

biznes projektowy Sylwia Adamczyk case study

Który kurs z Akademii Przedsiębiorczego Architekta okazał się dla Ciebie najbardziej wartościowy?

Nie potrafię określić jednego konkretnego kursu. Uważam, że wszystkie szkolenia dostępne w akademii się ze sobą łączą  i warto wdrożyć wiedzę z każdego z nich. Wtedy jest pewność, że nie ma żadnych braków i nic nie zacznie szwankować 🙂

Co według Ciebie wyróżnia Akademię i szkolenia w porównaniu do innych materiałów, które może przerabiałaś?

Akademia umożliwiła mi dostęp do wielu wartościowych kursów, które i tak miałam ochotę zakupić. 

Bezcenna także okazała się być grupa VIP na Facebooku, gdzie mam możliwość bezpośredniego kontaktu z Agnieszką i zadania pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie. 

Również pomoc innych uczestniczek Akademii jest niezastąpiona i mam od nich wielkie wsparcie. W kwietniu minie rok od kiedy należę do tej społeczności i już poważnie myślę o przedłużeniu subskrypcji, w dużej mierze ze względu na ogromne korzyści, jakie daje grupa VIP 🙂  

biznes projektowy rada

Co byś mogła poradzić tym, którzy dopiero się zastanawiają lub zaczynają swoje działania w branży projektowania wnętrz i wprowadzanie zmian?

Przede wszystkim nie bój się sięgać po swoje marzenia.  Nie myśl o tym, że coś jest dla Ciebie za trudne i możesz nie podołać. Nie zniechęcaj się. Nie myśl o tym, ile będzie Cię to kosztować energii, bo poddasz się jeszcze przed startem.

Wyznacz sobie cel i rób swoje. Każde pokonane schody i nowe wyzwania, przynoszą ogromną dawkę energii,  wiedzy oraz doświadczenia. To wszystko zaowocuje, wzmocni w Tobie wiarę w siebie i we własne siły.  

Sylwia Adamczyk

plantadesign.pl
Instagram @planta_design
Fanpage

Zobacz także kolejne artykuły case study Kursantek VIP Akademii Przedsiębiorczego Architekta. One także rozwinęły swój biznes projektowy, a to, co najpiękniejsze – każda z nich jest inna i zrobiła to inaczej. Według własnych marzeń, oczekiwań i zasad.

tekst alternatywny
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial