Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2024


W Akademii Przedsiębiorczego Architekta wzięło już udział ponad 650 architektów wnętrz. Co miesiąc dołączają nowi projektanci wnętrz, którzy chcą prowadzić biznes na swoich zasadach. Wszystkich kursantów Akademii łączy jedna rzecz – chęć rozwoju siebie i swojego studia projektowania wnętrz. 

Większość z nich była w mojej grupie Przedsiębiorczy Architekt na Facebooku, uczestniczyła w moich webinarach i kursach online dla projektantów wnętrz, ale pewnego dnia poczuły, że potrzebują więcej – dla siebie, swoich marzeń, bliskich i swojego biznesu. 

Jedną z takich osób jest Monika Gajdzik, która pisze tak:

Wykupiłam wszystkie kursy i obejrzałam wiele webinarów. Dzięki wiedzy, jaką przekazujesz, mogę się profesjonalnie rozwijać. Uważam, że to była najlepsza inwestycja. I wdrażam wszystko, tzn. zasysam wiedzę i uzależniłam się od jej wiedzy, bo dzięki temu mogę stać się lepsza, co powoduje przyjemność z pracy. 🤩 […] Jestem wdzięczna, że mam przyjemność korzystać z twoich kursów, to ogromna dawka wiedzy. Dziękuję ❤️

Trzeba powiedzieć to wprost – prowadzenie studia projektowego to nie tylko pasja, to także biznes.

A jak może się przekonałeś także Ty, może on pochłonąć zdecydowanie zbyt dużo czasu. Nagle, okazuje się, że nie masz czasu dla bliskich, swoje pasje, sport, odpoczynek. Masz wrażenie, że cały czas jesteśmy w pracy. Znasz to?

Jeśli nie wiesz, czym jest Akademia Przedsiębiorczego Architekta, zobacz artykuł, w którym opisuję jej historię, misję oraz ideę. A na stronie Akademii możesz zapisać się na darmowy webinar i listę chętnych do dołączenia.

Kursanci Akademii Przedsiębiorczego Architekta głośno mówią o tym, co dała im Akademia.

Kilka Kursantek zostało także bohaterkami artykułów case study na moim blogu, w których krok po kroku opisuje swoją drogę do spełniania marzeń i realizowania celów.

Akademia Przedsiębiorczego Architekta
Akademia Przedsiębiorczego Architekta
Akademia Przedsiębiorczego Architekta

W tym artykule chciałabym Ci pokazać, jak różne efekty, a jednocześnie inne punkty startu miały moje Kursantki. Mam nadzieję, że to będzie dla Ciebie dawka ogromnej motywacji.

Akademia Przedsiębiorczego Architekta – konkretne i merytoryczne kursy online dla projektantów wnętrz

Gdy tworzyłam kursy Akademii, chciałam, żeby były esencją wiedzy. Nie chciałam ich rozdmuchiwać do kilku godzin. Sama jestem mamą i prowadzę studio projektowe, w którym zatrudniam zespół projektantów. Dlatego wiem, że czasu mamy na wagę złota. Z tego wynika forma kursów. Online, żebyś mógł obejrzeć i powtórzyć materiał w dogodnym dla Ciebie momencie, zwięzła i konkretna, żeby w ciągu godziny lub dwóch poznać precyzyjną instrukcję i zacząć wdrażać.

tekst alternatywny

Nie umknęło to uwadze Członkiń Akademii:

Kamila Daszyńska: Kursy są wspaniałe, pełne konkretnych informacji i materiałów. Bardzo odpowiada mi możliwość powrotu do treści w dowolnym momencie, czy to na komputerze, czy telefonie. Dzięki tym szkoleniom mam więcej pewności siebie, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. […] Udział w Akademii to była dla mnie najlepsza inwestycja! 

Magdalena Bach: Kursy w Akademii Przedsiębiorczego Architekta są niezwykle konkretne i merytoryczne.

Aleksandra Duży: Zapewnia ogromną dawkę fachowej wiedzy. […] Nie da się od tego oderwać 🙂 Przede wszystkim zrozumiała forma i bardzo dużo konkretów. W ciągu kilku godzin potrafi przekazać naprawdę ogromną ilość ciekawego i BARDZO KONKRETNEGO materiału. W kursach i innych pozostałych materiałach poruszane są kwestie, nad którymi bardzo często się zastanawiałam, a ciężko było znaleźć mi jednoznaczną odpowiedź. […] Podpowiada jak uporządkować cały proces projektowy. Uczy jak mieć projekt pod kontrolą i planować czas. 

Kasia: Meritum wiedzy. Praktyka podany w bardzo przystępny sposób. Ogrom praktycznych informacji dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą sobie przyswoić nowe lub się doszkolić. Fantastycznie, że wszystko mogę przerobić w zaciszu domowym, kiedy mam na to czas i wielokrotnie wracać do potrzebnych mi materiałów. 🙂

Hania Niemiec dostrzegła także to, że dołączyłam do kursów bonusy, a one ułatwiają Wam wdrażanie wiedzy: Konkretna dawka wiedzy i doświadczenia, którą sama zbierałabym 10 lat! Najlepiej wydane pieniądze! Nie spodziewałam się, że poza samymi materiałami dostanę tyle gratisów uzupełniających całe szkolenie. Polecam każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę z projektowaniem wnętrz, jak i osobom pragnącym ulepszyć swój biznes!

Akademia Przedsiębiorczego Architekta zmienia życie

Wielu może się wydawać, że kursy online to po prostu wiedza, nagrana w formie wideo. Jednak misja Akademii jest dużo głębsza. Opisywałam ją tutaj. I niesamowicie się ucieszyłam, gdy napisała Ania Beśka, kursantka I edycji Akademii Przedsiębiorczego Architekta. Swoją wiadomością potwierdziła to, co jest głównym przesłaniem Akademii:

Jestem jeszcze lepszą projektantką, mamą, żoną przyjaciółką. Kursy pozwalają na usystematyzowanie pracy, projektów i życia. Sukcesywnie wprowadzam wiedzę zdobytą w szkoleniach i bardzo szybko widać efekty. Z każdego szkolenia wyciągam i zaadoptuje kilka elementów do swojego biznesu. 

Już od pierwszej edycji okazywało się, że misja Akademii niesamowicie współgra z projektantkami, a co więcej przynosi rezultaty. Ania nie była jedyną Kursantką, która to podkreślała. Swoją historią podzieliła się także Nela Just-Wincecik. Całe case study możesz przeczytać w artykule, tutaj jednak chciałabym przytoczyć jedno zdanie:

Godzę ze sobą prowadzenie projektów, rozwój osobisty i firmy oraz życie osobiste. To jest chyba mój największy sukces. W ciągu tygodnia pracuję, a w weekend całkowicie odpoczywam od komputera.

Magdalena Klyszcz, także uczestniczka 1. edycji, dodaje, że kursy są dla niej bardzo wielkim wsparciem i iskierką nadziei w dążeniu do swoich marzeń 🙂 

Usprawnianie pracy nad projektem wnętrz

To, co naprawdę sobie cenię we własnej pracy to usprawnianie, ulepszanie, upraszczanie. W końcu, po co poświęcać na coś czas, gdy można to usprawnić i zyskane minuty poświęcić np. na swoje pasje? Ja dzięki temu skróciłam proces projektowy do 3 etapów i wróciłam do malowania. Udaje mi się wyjeżdżać na kilkutygodniowe wakacje, a moje studio nie leci na łeb na szyję, tylko wciąż doskonale funkcjonuje.

To chciałam także przekazać Kursantkom Akademii i niech słowa Ani Bator będą tego potwierdzeniem:

Dla mnie Akademia i wszystkie dostępne w niej kursy, które zdążyłam już parę razy przerobić, wniosły zupełnie nową jakość projektowania. Przyspieszyło to i usystematyzowało to moje działania! Jestem niesamowicie zadowolona z wszystkich kursów – każdy jeden jest niesamowicie wartościowy i wnosi nową jakość do naszej firmy 🙂

Karolina Jeszke napisała tak: Akademia Przedsiębiorczego Architekta pomaga usystematyzować wiedzę z zakresu projektowania, a także usprawnia proces projektowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skrócić czas pracy, podnieść jej jakość oraz z jakimi trudnościami możesz się spotkać i jak ich uniknąć to jest właśnie dla ciebie. 🙂 

Joanna Wójtowicz: Kursy są bardzo dużą wartością!! Pracuję jako architekt i „przekładam” sobie sposoby, procesy na swoje podwórko. Porządkuję wiedzę, począwszy od kalendarza, przez proces projektowy i kontakt z klientem!

Akademia Przedsiębiorczego Architekta

Społeczność i wsparcie dla projektantów wnętrz

Gdy tworzyłam Akademię Przedsiębiorczego Architekta, bardzo chciałam, aby towarzyszyła temu społeczność. Tak, aby każda projektantka wnętrz poczuła maksymalną ilość wsparcia. Nie zamykałam drzwi dla osób początkujących, ani tych bardzo zaawansowanych. Właśnie dzięki tej różnorodności, Kursantki mogą wynieść z tego jeszcze więcej i wzajemnie sobie pomagać, korzystając z własnych doświadczeń. To samo przyświecało mi, gdy chciałam nakręcić kolejny kurs. Chciałam, aby ten czas, który spędzacie ze mną, był przyjemnością. Aby nie budować między nami szklanej ściany, a podać Wam przyjacielską dłoń.

Pewnego dnia napisała Daria Łabędzka: Polecam, polecam, polecam! 3 razy na tak 🙂 A tak poważnie to po prostu brak mi słów 🙂 Jestem przeszczęśliwa, że dołączyłam do tej grupy i udało mi się dołączyć do Akademii. […] Dla osoby początkującej to jest skarbnica wiedzy, jak i motor napędowy to dalszego działania. Wszystko staje się łatwiejsze dzięki temu, w jaki sposób są te kursy stworzone i prowadzone. […] Dziękuję! ❤

Karolina Idkowiak pisze tak: Bez względu na to, czy zaczynasz swoją przygodę z projektowaniem, czy masz już doświadczenie, na tych kursach zawsze dowiesz się czegoś nowego. Język, jakim Agnieszka tłumaczy, jest bardzo prosty do zrozumienia. Także, nawet jeśli jakiś temat jest ciężki – w tym przypadku na pewno go przyswoimy. 😊 Polecam z całego serca. Są to kursy zdecydowanie warte swojej ceny. Pani Agnieszka jest bardzo ciepła i sympatyczna osoba, ale zarazem bardzo konkretną, która chce ułatwić innym drogę, przez którą sama przeszła. Zdecydowanie polecam!

Ala Rosłan dodaje: Przede wszystkim cenię Agnieszkę za otwartość na ludzi w tym, co robi ❤️ […] Korzystam już z części narzędzi, o których mówi Agnieszka (części, bo nie nadążam, tak dużo tego jest!). W ten sposób stworzyłam sobie ankietę dla klienta czy ofertę – już widzę, że o niebo lepsze od tego, co miałam. Poszłam nawet krok dalej, bo przy pomocy tych narzędzi przygotowuję klientowi propozycję wyposażenia. Wygoda, z jaką się z niej korzysta, jest po prostu…wciągająca. Zdecydowałam się na wykupienie rocznego dostępu do Akademii Przedsiębiorczego Architekta i najlepszą rekomendacją niech będzie to, że na każdy nowy kurs, który się w niej pojawia, cieszę się jak dziecko 😍😍😍 

A Olga Bożyk napisała tak: Z całego serducha polecam ❤ Do Akademii dołączyłam niedawno, w celu poszerzenia swojej wiedzy. Ilość materiału i wiedzy, jaką przekazuje Agnieszka ogromna! Kwestia czasu, a chęć przyswajania tej wiedzy sama się pojawia, kiedy się Agnieszkę słucha. […] Najlepsza inwestycja!

Muszę Ci się do czegoś przyznać

 Gdy zaczynałam dzielić się wiedzą w internecie (i nie tylko), zalewały mnie pytania i „dobre” rady:  

  • Dlaczego szkolę własną konkurencję?
  • Dlaczego wzmacniam inne marki?
  • Przecież to obróci się przeciwko Tobie – mówili niektórzy.

Myślę jednak, że klient wybiera moją markę za styl, projekty, dbanie o budżet, doświadczenie. A przede wszystkim dlatego, że jestem sobą i mówię nie zawsze wygodną prawdę.  Nigdy nie postrzegałam innych firm projektowych jak konkurencji. 

Wierzę, że inwestor właśnie we mnie widzi osobę, która spełni jego marzenia i pomoże „suchą nogą” przejść przez całą inwestycję. Właśnie ze względu na dany styl, osobowość czy sposób komunikacji klienci wybierają innych projektantów, a nie mnie i mi to odpowiada.

Dlatego dopięłam swego.  Realizuję swoje cele, dzielę się wiedzą i chcę pomóc także Tobie.

Zobacz, co napisała Sandra Przybył: Dzięki szkoleniom nauczyłam się, że niezwykle ważna jest organizacja i planowanie każdego etapu projektowego, co pozwala oszczędzać mnóstwo czasu! […] Szkolenia online krok po kroku pokazują, jak powinien wyglądać porządnie wykonany projekt wnętrz, jak przebiega od początku cały proces projektowy, czego unikać, a na co zwracać uwagę prowadząc studio projektowe. Pierwszy raz spotykam się z projektantem, który chce podzielić się z innymi tak dużą dawką wiedzy. Bardzo dziękuję za ten OGROM informacji i polecam wszystkim początkującym projektantom! 🙂

List od architekta wnętrz

Na koniec, za zgodą autorki wklejam list, który bardzo mnie poruszył.

Dzień dobry Pani Agnieszko,

Zacznę od tego, że kończyłam Akademię Przedsiębiorczego Architekta jedną z pierwszych edycji i miała ona dla mnie ogromne znaczenie. Zresztą już o tym pisałam po jej ukończeniu.

Moje ścieżki trochę się od tego czasu porozjeżdżały, ale w dalszym ciągu korzystam z narzędzi, których się nauczyłam i jestem świadoma, od kogo mam tę wiedzę.

Właśnie obejrzałam rozmowę na FB z panią Magdą i to, co w tej rozmowie mnie poruszyło po raz kolejny to fakt, że Akademia nie tylko rozwija warsztat, inspiruje do działania, daje narzędzia, uczy przedsiębiorczości i daje wsparcie, ale jest też trampoliną na ścieżce samo-rozwojowej dla ludzi, którzy chcą faktycznie „wzrastać”. Można wiele rzeczy przepracować w trakcie tego procesu. Nie tylko projektowo. U mnie tak właśnie było.

Chyba dzisiaj mocno dotarło do mnie, że człowiek tworzy na różnych płaszczyznach i w pewnym momencie uświadamia sobie, że chcę na poważnie zająć się projektowaniem i z Panią można to marzenie faktycznie przekuć w rzeczywistość. To naprawdę fenomen w dobie onlinowych kursów z każdej dziedziny. Wydaje mi się, że nie ma takiej drugiej Akademii, bo nie ma drugiej takiej Pani Agnieszki 🙂

Jestem pewna, że wszystko to Pani doskonale wie, ale pomyślałam, że może chciałaby Pani to usłyszeć i poczuć, że cała ta praca jest NAPRAWDĘ doceniona. Myślę, że nie za często dzielimy się komplementami, więc bardzo chciałam do Pani napisać.

Ja swoją drogą wdrażałam na swoich klientach każdy moduł i widziałam, jak bardzo to wszystko ma sens.

Uświadomienie sobie swoich słabych stron i poszukanie rozwiązań to też lekcja, którą nieświadomie wyniosłam z Akademii.

Więc chciałam zaznaczyć, że wpływa Pani na swoich kursantów i ich działania na różny, czasem niezamierzony sposób.

Pozdrawiam ciepło i życzę wielu dalszych sukcesów zawodowych i prywatnych.

Teraz cichy obserwator Akademii i ambasador marki. Nina K.

Zapraszam Cię gorąco do Akademii Przedsiębiorczego Architekta!

Akademia Przedsiębiorczego Architekta

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wskocz na stronę Akademii lub do artykułu, w którym opisuję ideę i początki Akademii Przedsiębiorczego Architekta. Możesz także przeczytać artykuły case study Kursantek Akademii:

tekst alternatywny
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial